"Red Altum"

Tady můžete diskutovat o všem co se týká, ale i netýká zástupců rodu Pterophyllum a na co nejsou konkrétní níže vytvořená fóra!

Re: "Red Altum"

Odeslatod Mariok v 11 Lis 2010, 23:00

Ja s vami súhlasím, len sú podľa fotky "príliš" nepoškodené, čo sa týka plutviev, zatiaľ, čo som videl pár fotiek priamo chytených rýb, boli "zničené"... Takže sa mi zdá, že "domorodci" možno zistili, že sa lepšie oplatí po odchyte ich nechať "zreparovať" v nejakých kadiach, a potom ich až distribuovať... Odtiaľ už nie je ďaleko k myšlienke skúsiť ich nechať sa rozmnožovať ... :razz:

Tou výškou som narážal na to, čo by im asi vytkol Mr. Bleher, rád by som vedel, či by ich "uznal" za pravé alty. :geek:
Marián Krcho
Uživatelský avatar
Mariok
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 16 Lis 2008, 17:08
Bydliště: Martin, Slovakia

Re: "Red Altum"

Odeslatod mlynář v 11 Lis 2010, 23:50

Já taky. Ještě nedávno tvrdil, že dýl jak dva měsíce nikomu po importu nevydrželi. Pak ho pár akvaristů nachytalo s "kalhotama dole" a vymyslel si zase jiné argumenty.
Myslím, že on altumy až příliš "démonizuje". Jsou to jenom ryby, nic víc a nic míň. Akorát mají trošku jiná specifika, než ty běžnější druhy a vzhledem k časoprostorovým souřadnicím, které vyhledávají v době tření, toho o nich víme v tomhle punktu málo. Jinak už jsem mnohokrát zdůrazňoval, že venezuelští ichtyologové nevisí za ocasy ze stromů a "své" ryby (jsou jak víme i na bankovkách) dobře znají a oni jsou pro mne měřítkem znalostí těchto ryb. Ne akvaturisté.....
Podívej se na detail z té bankovky (snažil jsem se z toho vytáhnout co možná nejvíce, takže barevně to je rozjeté). V té vč. výtvarného ztvárnění měli prsty jen a jen venezuelané a nikdo jiný. Podle mne jsou na ní ztvárněny mladší ryby. Stačí se podívat na velikost a poměr oka. Tipoval bych to tak na cca deseticentimetrové kousky v těle a i tak je dobře patrnné, že délkový poměr ploutví je už někde jinde jak u tří,čtyř centimetrových mláďat. :wink:

5000 Bolivarů.jpg
5000 Bolivarů.jpg (115.47 KB) Zobrazeno 1151 krát


Jinak celek je zde: viewtopic.php?f=38&t=256
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: "Red Altum"

Odeslatod RAP v 12 Lis 2010, 09:40

Já tam našel pod stejným názvem Red Altum dvě rozdílné skaláry, první hned na začátku a druhou v january 2010. Tamtéž je zajímavá ta Rio Tapajos.
Nech to na nich a přírodě!
RAP
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 860
Registrován: 06 Led 2009, 09:36
Bydliště: Praha 15

Předchozí

Zpět na Diskuzní fórum o všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron