"Red Altum"

Tady můžete diskutovat o všem co se týká, ale i netýká zástupců rodu Pterophyllum a na co nejsou konkrétní níže vytvořená fóra!

"Red Altum"

Odeslatod Olegunar v 11 Lis 2010, 12:10

Olegunar
Člen ČCK
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 Čer 2009, 19:45
Bydliště: Plzeň

Re: "Red Altum"

Odeslatod mlynář v 11 Lis 2010, 12:40

Oldo, to nejsou P.altum, ale P.scalare "Sao Gabriel" z Rio Negra. Poprvé byly do Evropy dovezeny někdy v červnu nebo v červenci loňského roku nebo dokonce už v r. 2008. Už se mi ty datumy slejvaj. Jsou to nádherný rybky. Nejen zbarvením, ale i stavbou těla. Nicméně jsou to skaláry! :wink:
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: "Red Altum"

Odeslatod Olegunar v 11 Lis 2010, 13:15

mlynář napsal:Oldo, to nejsou P.altum, ale P.scalare "Sao Gabriel" z Rio Negra. Poprvé byly do Evropy dovezeny někdy v červnu nebo v červenci loňského roku nebo dokonce už v r. 2008. Už se mi ty datumy slejvaj. Jsou to nádherný rybky. Nejen zbarvením, ale i stavbou těla. Nicméně jsou to skaláry! :wink:


No jsem poznal ze stavby těla, jen ten název mi přišel matoucí.
Olegunar
Člen ČCK
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 Čer 2009, 19:45
Bydliště: Plzeň

Re: "Red Altum"

Odeslatod mlynář v 11 Lis 2010, 15:06

Za takovým názvem stojí vždy dvě věci. Buď blbost a nebo obchodnická vyčůranost. Tím nemyslím zrovna tuhle společnost, ale jejího brazilského dodavatele.
No a pak je tu ještě jedna věc. Ono je to o poučení všech stran. Když potřebuju koupit auťák, tak se taky informuju, odkud pochází, jakou má spotřebu, jakou má výrobce tradici a renomé, jakou má auto výbavu a typ motoru, atd...atd... Já vim, že relativně lacinná ryba není auto, ale kdyby odběratelé toho prvotního nabízejícího řekli "vy ani nevíte, co nabízíte" apod. a dali mu to najevo, tak by se velice rychle naučil co se patří. Já až žasnu nad naivitou,jaká na tomhle poli v současnosti panuje na světě. To musím říci, že našinec je po dvaceti letech "svobody" díky nabídce různých chytráků už docela dobře vycvičený. Někteří z nás se pošklebují, když se na akvaristovi nebo rybickách.nez objeví nějaký začátečník a ptá se na všechno možné, co "my zkušení" máme už dávno v krvi, že si to ani neuvědomujeme. To je ale naprosto v pořádku. Nevěřil bys, kolik lidí, kteří se nechali napálit se až s křížkem po funuse chodí vyplakat na různá zahraniční fóra. Platí to především pro amíky a nejde tu ani tak jen o skaláry, ale obecně. Nebo člověk kroutí hlavou, když někde na fóru narazí na partičku, která debatí o naprostých šílenostech, aniž by kdokoliv z nich věděl, o čem je řeč a ještě dávají "odborné" rady dalším.
Bohužel, v tomhle má Markéta pravdu, že mnohdy neserioznost základního dodavatele odchytů hergot pěkně zamlží to nejdůležitější, co o takové novince potřebujeme vědět. Tady je alespoň dost slušně udaná lokalita odchytů (Sao Gabriel - misie ležící na středním Negru. Mj. z nedalekého místa pochází i další novinka "S.Isabella", téhle dost podobná).
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: "Red Altum"

Odeslatod Olegunar v 11 Lis 2010, 15:09

mlynář napsal:Za takovým názvem stojí vždy dvě věci. Buď blbost a nebo obchodnická vyčůranost. Tím nemyslím zrovna tuhle společnost, ale jejího brazilského dodavatele.


Tak když mrkneš do galerie tak u leopoldi mají napsáno dumerili.
Olegunar
Člen ČCK
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 Čer 2009, 19:45
Bydliště: Plzeň

Re: "Red Altum"

Odeslatod mlynář v 11 Lis 2010, 15:20

To je to samé v bledě modrém..... ::o::
PS: Pořád je to ale pro nás z Česka nejzajímavější potenciální dodavatel odchytových skalár... :roll:
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: "Red Altum"

Odeslatod Olegunar v 11 Lis 2010, 15:44

mlynář napsal:To je to samé v bledě modrém..... ::o::
PS: Pořád je to ale pro nás z Česka nejzajímavější potenciální dodavatel odchytových skalár... :roll:


To je jasný, člověk by si vybral. :grin:
Olegunar
Člen ČCK
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 Čer 2009, 19:45
Bydliště: Plzeň

Re: "Red Altum"

Odeslatod Mariok v 11 Lis 2010, 22:15

Pterophyllum altum_3.jpg
Pterophyllum altum_3.jpg (16.25 KB) Zobrazeno 5849 krát
zroj tamtiež: http://www.amazon-exotic-import.de/Imports_AEI.html
Nedalo mi to. Alťáky podľa zdroja z priameho odchytu - tie plutvy sú príliš nízke (ako u altov vo zverejnených akvárkach chovateľov - skôr by som to tipoval už na miestny odchov... čo vy na to?
Marián Krcho
Uživatelský avatar
Mariok
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 16 Lis 2008, 17:08
Bydliště: Martin, Slovakia

Re: "Red Altum"

Odeslatod mlynář v 11 Lis 2010, 22:36

Nee, to jsou naprosto normální dospívající alťáci s normálními ploutvemi.
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: "Red Altum"

Odeslatod greenfish v 11 Lis 2010, 22:36

Jsou to už téměř dospělé ryby. Se stářím se mění poměr mezi celkovou výškou s ploutvemi a výškou těla. Mám to na svých altech dost dobře prostudované. Už se to tady kdysi řešilo. Kdyby byl zachován poměr celkové výšky a výšky těla jako u mladých ryb, pak by dospělé ryby musely měřit s ploutvemi kolem 80 cm. Takže na tvé fotce mohou být klidně alti z odchytu.
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
President ČCK
 
Příspěvky: 1079
Registrován: 21 Zář 2008, 15:10
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na Diskuzní fórum o všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron