Vánoční Úvaly 2010

Tady můžete diskutovat o všem co se týká, ale i netýká zástupců rodu Pterophyllum a na co nejsou konkrétní níže vytvořená fóra!

Re: Vánoční Úvaly 2010

Odeslatod rriki v 16 Pro 2010, 01:10

Oldo, pro klid duše ty granule tu moc nevzpomínal .Ne jen ty jsi neměl foťák, jinak by jse s Milanem udělali dosti kompromitující foto. :razz: :razz: :razz: :oops: :smile:
rriki
Člen ČCK
 
Příspěvky: 149
Registrován: 22 Lis 2009, 22:26

Re: Vánoční Úvaly 2010

Odeslatod mlynář v 16 Pro 2010, 01:12

:mrgreen:
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Vánoční Úvaly 2010

Odeslatod greenfish v 16 Pro 2010, 08:03

rriki napsal:Oldo, pro klid duše ty granule tu moc nevzpomínal .Ne jen ty jsi neměl foťák, jinak by jse s Milanem udělali dosti kompromitující foto. :razz: :razz: :razz: :oops: :smile:

To jsem čekal, že mě s těma pytlema někdo vyfotí. Prohlašuji tady, že to nebylo pro mě, ale pro kolegu, který je prodává ve svém Pet-shopu. Čestné pionýrské. Kdo ví, koho jsi tam Michale vyfotil. Já jsem byl furt u baru.
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
President ČCK
 
Příspěvky: 1079
Registrován: 21 Zář 2008, 15:10
Bydliště: Jihlava

Re: Vánoční Úvaly 2010

Odeslatod greenfish v 16 Pro 2010, 08:13

kulich napsal:Jen skaláry dle mýho názoru byli docela unavený až snad na ty mramoráky v horním patře.Ale samozřejmě je to můj názor

Když ono, Davide, kdo to bude za ty peníze krmit, tak jako třeba Zdenek. Je to přesně, tak jak píšeš. Zdenkovi skaláři jsou díky jeho péči (krmení) ve špičkové kondici. Ale ne každý je takový poctivec, že na živé jezdí každý den.
Když jsem se tam dověděl, že už někdo vykupuje skaláry za 5 Kč, tak se mi otvírala kudla v kapse. Sice ještě nedorostlé. ale ve velikosti, kdy už nedají moc práce. Skaláři jsou, bohužel, na trhu propadák. Co říct na to, že Red Devily je už někdo schopen dát do výkupu na 20 Kč. No děláme si to sami. Já mám takové divné tušení, že příští rok to bude zase horší a za nějakou dobu neseženeš na krámě českou rybu. :evil:
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
President ČCK
 
Příspěvky: 1079
Registrován: 21 Zář 2008, 15:10
Bydliště: Jihlava

Re: Vánoční Úvaly 2010

Odeslatod pragovcicka v 16 Pro 2010, 09:02

greenfish napsal:
rriki napsal:Oldo, pro klid duše ty granule tu moc nevzpomínal .Ne jen ty jsi neměl foťák, jinak by jse s Milanem udělali dosti kompromitující foto. :razz: :razz: :razz: :oops: :smile:

To jsem čekal, že mě s těma pytlema někdo vyfotí. Prohlašuji tady, že to nebylo pro mě, ale pro kolegu, který je prodává ve svém Pet-shopu. Čestné pionýrské. Kdo ví, koho jsi tam Michale vyfotil. Já jsem byl furt u baru.


Hele Oldo, prohlašovat můžeš co chceš!!!! :evil: Ale ta skutečnost byla víc než jasná!!!!!!! :grin: :wink:
Takže tě zachránilo opravdu jen ten chybějící foťák!!!! :razz: :razz:
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 377
Registrován: 22 Led 2009, 08:08

Re: Vánoční Úvaly 2010

Odeslatod mlynář v 16 Pro 2010, 10:24

greenfish napsal:Když jsem se tam dověděl, že už někdo vykupuje skaláry za 5 Kč, tak se mi otvírala kudla v kapse. Sice ještě nedorostlé. ale ve velikosti, kdy už nedají moc práce. Skaláři jsou, bohužel, na trhu propadák. Co říct na to, že Red Devily je už někdo schopen dát do výkupu na 20 Kč. No děláme si to sami. Já mám takové divné tušení, že příští rok to bude zase horší a za nějakou dobu neseženeš na krámě českou rybu. :evil:

Bůra za skaláru, dvacku za "debila". Z toho se dá usoudit, že dochází na to, co jsem říkal už před několika lety. Ti fiškusové, kteří to krmí tím nejlacinějším sajrajtem se i tak nemohou zbavit své produkce. Jednak je na západ od Rozvadova ekonomická situace obdobná jako u nás a spousta lidí se drží při zemi a za druhé, proč by kupovali "ty hrůzy, které se v posledních letech dovážejí z ČR"! Naši překupníci zase dají přednost ceně před kvalitou a myslí si, že si toho nikdo nevšimne, atd....

Před mnoha lety jsem se ptal Milana Kudra, jak to skutečně s vývozem vypadá. Bylo to asi rok a půl poté, co on s vývozem rybek přestal a nejen kvůli tomu jsem si byl jistý, že mi řekne pravdu. Tehdy se ještě počítaly platby v Markách. Milan mi říkal: "Já od tebe vykoupím zlatou skaláru "S" (3-3,5 cm v těle) za 40 Feniků a dostanu za ni od německého velkoobchodníka 80! Ten ji prodává maloobchodníkům po 3,- DM a maloobchodník si dá cenu 7,- DM".
Když jsem se kdysi dávno podivoval u některých výkupců tomu, že za krásné jihoamerické cichlidy (kančíky, akary) ve velikosti 4-5 cm v těle dávají 2,- - 6,- Kč, tak argumentovali tím že .....ono to má přeci několik tisíc mladých na výtěr.... !

Dokud budou existovat tupci, kteří se budou před exportéry stále jen ohýbat, nebude situace jiná. I když exportérům už teče do bot, ti největší stále dejchaj. Asi před rokem jsem se ptal Radka Blaška, když ještě dělal u Petráka, jestli pocítili nějak úbytek chovatelů, tak jako mnoho "malých" vývozců, kteří s vývozem kvůli nedostatku rybek skončili. Tvrdil mi že ne. Já říkám jedno. Teprve, až nebude mít ani AQA či Petra-Aqua co vyvážet, může se situace změnit a pokud ti profi chovatelé, kteří tu zbydou nebudou blbí, dostanou druhou šanci... resp. celá tahle branže dostane druhou šanci. To by se ale pak musela změnit celá struktura a systém vývozu a že to bez překupníků jde a před cca dvaceti lety šlo se ví. Moc dobře si pamatuju, když ke známým, kteří mívali pěstírnu v Práglu na Jinonické jezdívali němci s furgonem pro rybky a platili jim tam na prkno ve tvrdých.
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Vánoční Úvaly 2010

Odeslatod kulich v 16 Pro 2010, 10:39

Honziku,bodejd by Petra Aqua pocítila úbytek.když jim tam všichni vozej ryby.Já dodneška od nich nemám prachy za ryby a dostávat to z nich je nadlidskej výkon.Takže naše spolupráce pokud se nestane něco radikálního v rozmezí pár dní asi rychle skončí.Vůbec chtělo by to založit tady téma na serioznost výkupců aby všichni kluci co jsme tady a děláme trochu slušný ryby jsme věděli kam je odvézt a kde za ně dostaneme taky prachy.Jinak to co píše Olda je fakt.Skaláry bída.Možná by nebylo naškodu to někdy na burze vyzkoušet.Třeba by jsme se se svejma kouskama Chytli.Co myslíš Oldo.???Prostě na tý rybě to musí bejt vidět když se s tím člověk mazlí a baví ho to.Koneckonců Zdeněk je toho důkazem a určitě není zdaleka sám.
kulich
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 11 Dub 2010, 13:09

Re: Vánoční Úvaly 2010

Odeslatod kulich v 16 Pro 2010, 10:40

Jo a jestli někdo dává skaláry za bura tak je fakt cvok.to dostaneš sbad za xifu víc,to je hrůza
kulich
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 11 Dub 2010, 13:09

Re: Vánoční Úvaly 2010

Odeslatod mlynář v 16 Pro 2010, 11:27

Jeden nápad bych měl. Je sice trochu dlouhodobý, ale mohl by fungovat. Jde o patřičnou osvětu. Čím dál tím víc z nás především přes internet komunikuje s akvaristy z jiných států. Před pár lety začala díky nové krvi ve vedení ožívat i EATA. Je třeba pouštět do světa informace, že pěkné ryby tu jsou stále, že je umíme, že jejich chovy ale tlumíme a exportérům je dávat za těch pár šupů nebudeme a že si to budeme kydlit tady mezi sebou a pro sebe.

Takhle ze sebe udělalo pitomce pár exportérů předloni v USA a Kanadě. Tamní akvaristé měli enormní zájem o altumy od Petra Háka. Tak jsem jim napsal, že jsou u nás exportéři, kteří s Amerikou obchodují a ať si zjistí se kterými jejich obchodníky a na ně apelují, aby jim nechali ryby dovézt. Petrovi jsem dal avizo a on s tím počítal. Selhalo to samozřejmě na onom klasickém mezičlánku. Velkoobchodníci v Americe se ryb nedočkali, protože se asi našim vývozcům nechtělo Petrovi dobře platit.... Myslím, že neměl ohlas ani od jednoho exportéra!

Když budou Němci, Frantíci, Holanďani, atd. vědět, že se tu pěkné ryby dělají stále, budou se ptát, proč jim je exportéři nedovážejí. Odpovědi jim můžeme podávat pomalu my a třeba zrovna skalárám dělat reklamu tady. Ono sem tu a tam nějaký německý akvarista zabloudí. Vím to a byl tu už i návštěvník s IP z Francie. Ona ta krize nebude trvat věčně a já myslím, že se to v západní Evropě zase začne časem rozjíždět.

My jsme tím způsobem vývozu nenakakali do hnízda jen sami sobě. V Německu přes to, že mělo svůj "boom" profi akvaristiky už X let za sebou pořád ještě existovalo pár desítek dobrých chovatelů, kteří se tím živili. Vím třeba od F.Kolína, že jezdil za nějakým skaláristou někam do Němec. Panáček choval skaláry ve spoustě formách a množství. Živil se tím a jeho ryby (nemám důvod v tomhle Kolínovi nevěřit) byly excelentní. Ještě než došlo na onen šampionát v r. 2006 v Práglu, němčour zkrachoval právě díky importům lacinných čudlí z Česka. Když se s ním Kolín tehdy spojil, zda-li by poslal nějaké ryby na šampionát, onen chovatel mu řekl, že s řemeslem praštil a dal všechno pryč a řekl mu i proč!
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Vánoční Úvaly 2010

Odeslatod Olegunar v 16 Pro 2010, 15:55

Honzo ale není Red Devil jako Red Devil. Já jsem fakt pořádný Devily viděl až u Zdneňka Dočekala. Většinou na krámech i burzách místo Devilů prodávají Koi (ale píšou Devil)

Za druhé bych si hrozně moc přál, aby se situace změnila a člověk mohl prodat rybu za normální cenu. Ale obávám se, že lidská blbost je nekonečná a vždycky se najde kurvič cen co to prostě dá pod cenou.
Teď v Úvalech prodávali šneky Clea Helena za 18,- Kč/ks (sice jen po 10 ks) tak cena je hroně nízká. Na krámech jsou za 40,- a na burzách jsem je nikdy neviděl levnější než za 30,-. Takže tak. :wink:
Olegunar
Člen ČCK
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 Čer 2009, 19:45
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Diskuzní fórum o všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron