Potěr skalárů jako včelí roj

Tady můžete diskutovat o všem co se týká, ale i netýká zástupců rodu Pterophyllum a na co nejsou konkrétní níže vytvořená fóra!

Re: Potěr skalárů jako včelí roj

Odeslatod mlynář v 30 Pro 2010, 18:13

Ne, to skutečně nepomůže. V rozplavávačce chce je nechat nejméně týden poté, co začali papat. Po tom přelovení přišly do jiného prostředí, jsou z toho zblblé, mají moc prostoru a nedokážou krmení najít. Mají hlad! Já je nechával v líhnoucím kelímku tři, čtyři dny minimálně, ale také i deset dní a pak jsem je vylejval se vším všudy do 10 - 15 l elementek. V těch byla pak mláďata i měsíc, či měsíc a půl (podle toho, kolik jich z výtěru bylo), než jsem je stěhoval do 40-50 litrovek, kde už z nich byly pak "ryby", které se dají třídit podle velikostí, atd...
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Potěr skalárů jako včelí roj

Odeslatod čombe v 30 Pro 2010, 20:43

Ale dal jsem je z 5l do 10l
čombe
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 17 Pro 2010, 23:57
Bydliště: Liptákov

Re: Potěr skalárů jako včelí roj

Odeslatod mlynář v 30 Pro 2010, 22:24

Fajn, ale myslím, že moc brzy. V pěti litrech bych je nechal vegetit klidně i 14 dní.
Pak je tu ještě další věc. Někdy není od věci v té nové elementce snížit sloupec vody cca na 10 cm a pak jej zvyšovat třeba každý den o centimetr.
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Potěr skalárů jako včelí roj

Odeslatod čombe v 30 Pro 2010, 23:12

Nojo unáhlil jsem se,ale jsou první .Všechno se musí člověk učit,ale já naštěstí mám v tom obrovskou výhodu ,že jsem našel tohle fórum a tak strašně ochotný lidi v něm a tebe musím ještě obvzvlášť vyzdvihnout za super okamžité reakce(tím se ,ale nechci dotknout ostatních co mě taky radí).Pamatujte chybama se člověk učí.Pročítal jsem dřív i jiná fóra a poradny a vživotě bych se tam nezeptal na nic,protože častá odpověď tam je ,když to neumíš tak to nedělej a chovej gupky.Ale vděčím i těm ,jelikož tam byl odkaz sem.Ještě jednou dík.S diamantovýma tetrama jsem si taky užil něž se podařili.Snad i od skalárků se dočkám hejna.
čombe
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 17 Pro 2010, 23:57
Bydliště: Liptákov

Re: Potěr skalárů jako včelí roj

Odeslatod mlynář v 30 Pro 2010, 23:59

O tom nepochybuju. Všichni se furt učíme. :wink:
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Potěr skalárů jako včelí roj

Odeslatod čombe v 31 Pro 2010, 10:33

tak už je po nich
čombe
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 17 Pro 2010, 23:57
Bydliště: Liptákov

Re: Potěr skalárů jako včelí roj

Odeslatod greenfish v 31 Pro 2010, 10:55

Hlavu vzhůru, kolego. V listopadu jsem přišel o krásně rozplavaný potěr Mikrogeophagus altispinosus. Neměl jsem pro ně vhodné krmení. Je to jak píšete, poučit se z vlastních chyyb. Dnes mi plavou v rozplavávačkách 2 krásné výtěry a mám z nich radost.
Co se týče toho přelití do větší nádrže, tak já to dělám asi po 14 dnech. Předtím je, ale převedu postupným měněním vody na vodu, kterou budou mít ve velké nádrži. Řelk bych, že v tom je celý problém, proč vám to padlo.
Ať to plave.
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
President ČCK
 
Příspěvky: 1079
Registrován: 21 Zář 2008, 15:10
Bydliště: Jihlava

Re: Potěr skalárů jako včelí roj

Odeslatod čombe v 12 Led 2011, 21:18

mlynář napsal:
čombe napsal:Prosím o radu,dnes ráno se mě rozplavali skaláři a teď večer jsou v horním rohu shluknutý jak včelí roj.Je to normální?jDěkuji

:grin: Je. :grin:



Tady jsem našel pěkný video k tomuto tématu

http://www.youtube.com/watch?v=DPVEwZKG ... re=related
čombe
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 17 Pro 2010, 23:57
Bydliště: Liptákov

Předchozí

Zpět na Diskuzní fórum o všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků