nový e-shop?

Tady můžete diskutovat o všem co se týká, ale i netýká zástupců rodu Pterophyllum a na co nejsou konkrétní níže vytvořená fóra!

nový e-shop?

Odeslatod Deepinpeat v 23 Zář 2014, 23:33

Narazil jsem při brouzdání na tohle: ttp://www.tropickeakvarium.cz/shop/inde ... y&path=119

Koukal jsem na ceny odchytů labyrintek, které zajímají mě a tam to nebylo tak hrozné ve srovnání např. s Aquabidem, pokud vezmu v úvahu platbu za ryby a transhipping samozřejmě i fakt že mohu předpokládat že tu nejdelší cestu už mají ryby za sebou a nedorazí mi DOA :lol: , ale teda ve srovnání s jinými prodejci mi to přijde docela napálené (to si myslím konkrétně u některých mnohem běžnějších a malých ryb, cena zejména u rodu Boraras je evidentně nastavená podle aktuální přitažlivosti rybek pro vlastníky nanoakvárií). Na druhou stranu, kolik se těch ryb jako je diskus nebo skalára vejde do boxu? Obrovský podíl ceny tam určitě dělá doprava. Možná někdo najde něco co by mu stálo za to. Pokud už to znáte tak se samozřejmě omlouvám za spam :)
Deepinpeat
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 18 Kvě 2014, 15:28

Re: nový e-shop?

Odeslatod mlynář v 24 Zář 2014, 11:39

Nevím jak u terčů, ale u divokých skalár je ta cena hodně přemrštěná.
Jinak můžu docela zodpovědně říci, že znám po republice leckoho a lecos, ale že bych kdy v životě narazil na akva firmu z Prahy sedm s třicetiletou tradicí.... to teda NE! Zdá semi to krajně podezřelé.
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: nový e-shop?

Odeslatod Deepinpeat v 24 Zář 2014, 12:50

mlynář napsal:Nevím jak u terčů, ale u divokých skalár je ta cena hodně přemrštěná.
Jinak můžu docela zodpovědně říci, že znám po republice leckoho a lecos, ale že bych kdy v životě narazil na akva firmu z Prahy sedm s třicetiletou tradicí.... to teda NE! Zdá semi to krajně podezřelé.

Jo mě to nejdřív přišlo za strašnou pecku. Pak jsem si spočítal např u divokých bet, že koupím na Aquabidu pár dejme tomu za 35 usd, zaplatím k tomu 5 -9 bucků za dopravu z Asie do Evropy a pak cca. 25 - 30 euro za přeposlání z Německa nebo Rakouska k nám. Takže tam to tak nějak sedí, pokud vezmu v úvahu, že dostanu živé ryby po karanténě tak ta cena tak tragická není. U skalár a disků to bude extrémně o tom, jestli v bedně přiletí 100 ks ryb 5cm v těle, nebo 4 ryby 15 cm v těle. Bohužel nemám představu, kolik stojí momentálně doprava boxu z JA včetně veterinárních povolení a tak podobně. Ale už kdysi to nebývalo nic levného, cca 3500 kč za box. To samozřejmě není znát když se zabalí 1000 ks do boxu a jedna ryba stojí 20 centů, když to nepopadá, tak se na celkové ceně ryb doprava projeví sotva znatelně. U velkých ryb to ale dělá dost rozdíl. Ale i tak je tam asi pořádná marže. Na druhou stranu marže obchodníka asi musí počítat s rizikem úhynů i nějakou dobu po přepravě, kdy už mu to nikdo nenahradí a asi je na každém jak moc si to nechá zaplatit (a zda to za tu cenu prodá :razz: ). Tenhle shop evidentně počítá s nákupem natěšených laiků, někdo kdo se v akvaristice pohybuje si umí sehnat ryby jinde. Z toho asi vyplývají ceny jako cca 100 Kč za Celestichthys margaritatus a kolem 70 Kč za trpasličí rasbory, což jsou momentálně asi dost cool ryby ale v eshopech a na burzách stojí ani ne polovinu. Taky mě zaráží, že tam není žádná možnost osobní návštěvy skladu. Já mít tohle skladem ( ty divoké disky např.) tak tam ty lidi hrnu ať to vidí zblízka, a ví, že za tu raketu nekupují zajíce v pytli.
Deepinpeat
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 18 Kvě 2014, 15:28

Re: nový e-shop?

Odeslatod rriki v 24 Zář 2014, 16:22

Co jsem slyšel tak v Praze se zabývá prodejem raritních ryb pan Kořínek mnozí znají.Co se týká ceny dopravy z JA tu znám přesně jelikož jsem platil ryby z Kolumbie.
Minimální odběr je 100kg
1kg .......6 USD _Z JA malý boxy cca 10 kg/Box
balný 10 USD box
heath pack 3 USD
veterina 80USD zásilka
poplatky 50 USD zásilka
+ poplatky v ČECHÁCH
1200 kč veterina
2000kč manipulační poplatek
800kč vyskladnění
500 kč celní deklarant
100 kč parkoviště
na to vše na celnici 21%DPH pokud nejste plátci.
rriki
Člen ČCK
 
Příspěvky: 149
Registrován: 22 Lis 2009, 22:26

Re: nový e-shop?

Odeslatod Deepinpeat v 24 Zář 2014, 19:31

no já sem měl pocit že jsme těch boxů brávali míň, ale za a) je to asi 8 let a houby si pamatuju a za b) kdo ví na čem nás kdo natáhnul nebo jestli to zrovna pro to nebylo dražší, každopádně já sem ty papíry ani platby nikdy neřešil, já sem jenom vybaloval a křísil ryby. Takhle to teda vychází na cca 2400 za malý box? Tam bych tipnul, že se větších ryb fakt moc nevejde. Ale pravdepodobne to nezvedne cenu zase tak nesmyslně jak jsem myslel, to bychom museli znát cenu u exportéra :?:
Deepinpeat
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 18 Kvě 2014, 15:28

Re: nový e-shop?

Odeslatod rriki v 24 Zář 2014, 20:51

http://www.tropickeakvarium.cz/shop/
Podle informací co mám tak je to opravdu pan Kořínek, takže ruce pryč ::o::
rriki
Člen ČCK
 
Příspěvky: 149
Registrován: 22 Lis 2009, 22:26

Re: nový e-shop?

Odeslatod mlynář v 25 Zář 2014, 09:52

Deepinpeat napsal:... není žádná možnost osobní návštěvy skladu. Já mít tohle skladem ( ty divoké disky např.) tak tam ty lidi hrnu ať to vidí zblízka, a ví, že za tu raketu nekupují zajíce v pytli.


Už jen to mluví samo za sebe!!!
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu


Zpět na Diskuzní fórum o všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků