Introdukce nítěnek

Tady můžete diskutovat o všem co se týká, ale i netýká zástupců rodu Pterophyllum a na co nejsou konkrétní níže vytvořená fóra!

Re: Introdukce nítěnek

Odeslatod Deepinpeat v 11 Říj 2014, 23:49

Díky za inspiraci, jako nějak to určitě půjde, zkoušel jsem to i kdysi i v nádržích v rybárně, ale evidentně je potřeba nějaký substrát jako bahno nebo písek, bez něj nítěnky vytvoří moc pevné shluky a ty uvnitř se dusí, takže asi tak to co se namnoží zase vychcípá. K té bezpečnosti krmení, toho bych se přesně tady nebál, podle mě jsou nebezpečné právě ty lovené na lokalitách s masivním výskytem, kde jsou jednak podmínky pro rozvoj patogenních bakterií a někdy i kumulativní jedy. Právě proto bych rád měl nějakou kontrolu nad tím prostředím, proto ta snaha mít to zabarákem :), ale možná to půjde i někde ve větších nádržích na dvoře. Každopádně ta teplota bude asi limitující. Zkusím načíst něco o biologii a kultivaci, jestli jsou o tom nějaké papery.
Deepinpeat
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 18 Kvě 2014, 15:28

Re: Introdukce nítěnek

Odeslatod mlynář v 12 Říj 2014, 22:22

Dost marně hledám nějaké smysluplné materiály. Už pár let... o hydrobiologii vůbec. Mám samozřejmě nejposlednější vydání klasické učebnice z VURH, ale je to absolutně nedostatečné....
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Introdukce nítěnek

Odeslatod Deepinpeat v 13 Říj 2014, 00:46

mlynář napsal:Dost marně hledám nějaké smysluplné materiály. Už pár let... o hydrobiologii vůbec. Mám samozřejmě nejposlednější vydání klasické učebnice z VURH, ale je to absolutně nedostatečné....

:D no já vždycky trpím že nemám, tak se pak podívám, kdo se tomu věnuje a drze mu napíšu laický dotaz asi tak 2000 znaků. :twisted: Naposled jsem takhle dostal přímo od vedoucího výzkumného teamu papery o řasách a nějaká praktická vysvětlení ohledně řízené kultivace, když jsem se potřeboval chytit. Jen bych teď potřeboval k rybárně ještě planktonárnu a řasárnu a nějakou pěknou voliéru na komáry, takže nevím jestli je to dobrý postup. Ale jinak jsem uplně normální :geek:
Deepinpeat
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 18 Kvě 2014, 15:28

Re: Introdukce nítěnek

Odeslatod mlynář v 13 Říj 2014, 09:19

:grin: :grin: :grin:
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Předchozí

Zpět na Diskuzní fórum o všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron