Jak dostat skaláry do tření ve společenském akva?

Tady můžete diskutovat o všem co se týká, ale i netýká zástupců rodu Pterophyllum a na co nejsou konkrétní níže vytvořená fóra!

Re: Jak dostat skaláry do tření ve společenském akva?

Odeslatod RAP v 21 Říj 2020, 09:52

Oldo, netvrdím, že s živým to taky nebude fungovat. Taky bych nejraději chodil se síťkou a nemusel poslouchat, že mrazák zase smrdí. :wink:
Nech to na nich a přírodě!
RAP
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 860
Registrován: 06 Led 2009, 09:36
Bydliště: Praha 15

Re: Jak dostat skaláry do tření ve společenském akva?

Odeslatod greenfish v 21 Říj 2020, 12:04

Vlastíku, ono se mi to teď pěkně kecá. Po letech jsem našel nádrž s planktonem a příští rok do toho plivátka chce dát starosta obce pstruhy a kapry, takže zase budu mít utrum.

Zase se vrátím k mrážu a zase to nějak půjde. Ale prostě směs koretry a jepice nemá chybu. Moc toho není, namakám se u toho jako kůň, ale ryby mají radost a já taky. A v létě toho okřehku. Než jsem to aspoň trochu odstranil.

Tak ať to plave.
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
President ČCK
 
Příspěvky: 1079
Registrován: 21 Zář 2008, 15:10
Bydliště: Jihlava

Re: Jak dostat skaláry do tření ve společenském akva?

Odeslatod mlynář v 21 Říj 2020, 14:19

Nj. Laická veřejnost si skoro vždycky představuje, že jak je někde sebemenší vodní plocha, musí se to tam hemžit minimálně barevnýma karasama.... když ne pstruhama. Před lety jsem bohužel takhle okolo Úvaly přišel o tři krásný rybníčky bohatý druhdy na dobrý plankton. Obec dostala dotace na """revitalizaci""". Nádrž byla přeorána, nasazeny ryby, které díky tomu, že tou revitalizací ten rybníček přišel defaco o svou úživnost, za pár let zmizely a stala se z toho "mrtvá" voda...
Je to podobný fenomén, jako u v posledních pětadvaceti letech budovaných nebo rekonstruovaných ČOVek. To, co z nich teď teče je naprosto sterilní voda daleko od ČOVky prakticky bez života. Jediné co to přineslo do přírody je spousta bujících plísní, protože tam nejsou žádný breberky, který by papaly zbytky a vytvářely přirozený biotop.
I když v akvaristice nepraktikuji, stejně mi to nedalo, abych se nezašel před pár lety podívat na Rokytku v Kolovratech kousek od Říčan a na potok mezi Běchovicemi a Újezdem nad Lesy, kam jsem ještě v roce 2002 chodíval v prdelačkách na nítěnky a patentky. Hnus a mrtvo.
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Jak dostat skaláry do tření ve společenském akva?

Odeslatod greenfish v 21 Říj 2020, 18:58

Zlatá slova, Honzo.

Ještě před 3 lety jsem jezdil do Velkého Beranova na červenou dafnii. Vybudovali si tam čističku , nasadili karasy a mají tam rybník s mrtvou vodou. A to se to tam dalo nabírat lopatou.
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
President ČCK
 
Příspěvky: 1079
Registrován: 21 Zář 2008, 15:10
Bydliště: Jihlava

Re: Jak dostat skaláry do tření ve společenském akva?

Odeslatod mlynář v 21 Říj 2020, 19:21

Ano. To je ta klasika..... :sad:
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Jak dostat skaláry do tření ve společenském akva?

Odeslatod RAP v 22 Říj 2020, 19:06

Takhle mi zničili rybník přímo před barákem. První revitalizace zlikvidovala podvodní rostliny, takže nastoupil okřehek. Stále se dalo něco nachytat.
Druhá už dorazila i okřehek a jsou z toho sádky.
Nech to na nich a přírodě!
RAP
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 860
Registrován: 06 Led 2009, 09:36
Bydliště: Praha 15

Re: Jak dostat skaláry do tření ve společenském akva?

Odeslatod cohy v 22 Říj 2020, 20:15

Aquahum zítra dorazí poštou. Lokality na lov v okolí bohužel neznám, zatím jsem to neřešil. Navíc teď tady byly záplavy tak nevím nevím. Přilepšoval jsem jim v létě jen 1x týdně komáry ze sudu. V létě jsem nasadil do sudu i dafnii, ale potvora se nemnožila ikdyž byla voda zelená jak brčál.
Dokážu jim sehnat kupovanou patentku, nitěnku a koretru v sáčcích, ale dlouhodobě by se to prodražilo :grin: Ale na zkoušku 3x týdně po dobu měsíce vyzkouším a uvidíme. Brát to na váhu po kile se mi pro dvě akvárka nevyplatí.
Vodu mám hodně měkkou (míchám z osmózy) a dost kyselou - cca pH 6. Přidávám totiž CO2 pro rostliny. Dost svítím, ale zase to stíní ten Torumin. Hnojení minimálně, vodu mám skoro bez dusičnanů. Na dně se mi třou pancéřníci panda, ale je fakt, že většinou jen po těch živých patentkách, stačí tím 6x během dvou týdnů přikrmit a už jsou tam jikry.
cohy
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 21 Bře 2015, 20:48

Re: Jak dostat skaláry do tření ve společenském akva?

Odeslatod mlynář v 22 Říj 2020, 21:20

Ještě jedna drobnůstka pro jistotu ohledně Aquahumu. Dej si bacha hned jak přijde na jeho kvalitu. Aquahum je obecně jakoby "červenohnědý" a má takovou jakoby nasládlou, kořeněnou vůni. To je naprosto v pořádku. Jednou jsem ale viděl kus ze šarže, která byla "modročerná" - prostě skoro černá s takovým jakoby namodrale opalizujícím valérem a smrdělo to trochu jako žumpa. To bylo brrr.
Já ho mám doma ještě pár litrů a je z roku 2005. Mám ho hozenej ve sklepě v normálním bílým plastovým kanystru. Je stále naprosto OK. Takže od té doby, co jsem viděl a čichal ten hnus přemejšlim, jak je to možný. Kdo ví, jesli při skladování třeba nějak nepřemrzl. Nevím. Technologie zpracování surovin do toho koncentrátu je naprosto triviální a není tam prakticky co zkazit.
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Jak dostat skaláry do tření ve společenském akva?

Odeslatod cohy v 23 Říj 2020, 18:48

Sice je skoro černý, ale voní nasládle a né jako močůvka, tak snad OK. Začnu doporučeným dávkováním 5ml na 100l.
cohy
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 21 Bře 2015, 20:48

Re: Jak dostat skaláry do tření ve společenském akva?

Odeslatod mlynář v 23 Říj 2020, 19:43

Jasně. Bude dobrý. Ono je to ode mne myšleno asi tak. Koncentrovaný roztok hypermanganu je v podstatě také černý, ale když jej trochu naředíš, máš z toho fialovou. Kvalitní Aquahum po naředění je hnědý až jakoby červenohnědý a ten špatný po naředění spíš hodně tmavošedý, jakoby do modra. No a zápach žumpy je jasný... Pokud jsi někdy lovil sám nítěnky, tak prvotní zápach i zbarvení zbytkového bahna je tomu špatnému Aquahumu hodně podobný. Jednak mám jak jsem napsal stále svoji zásobu Aquahumu a za druhé už jedenáct let jsem bez ryb a vůbec bez akvárií a do téhle problematiky jsem se nekoukal. Kdo ví, jestli ten případ nekvalitní šarže tehdy před lety nebyl jediný v historii tohohle přípravku. Ale tehdy mne to donutilo být i v téhle sféře maximálně obezřetným. Předtím bych nikdy nevěřil, že je u huminového extraktu něco takového možné. Od té doby už vím, že ano a pokud na to kdy přichází někdy někde řeč, neopomenu to uvádět. Tehdy to prodával jeden můj kamarád a chuděra z toho byl po zjištění dost hotový (nedivím se mu). Byl vždy a je stále naprosto seriozní akvarista i prodejce a proto jeho jméno v téhe kauze nikdy nebudu uvádět. On za to tehdy echt nemohl, že mu výrobce dodal takový hnus. Ale myslím, nejen pro mne a pro něho to bylo velice důležité poučení.
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

PředchozíDalší

Zpět na Diskuzní fórum o všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron