Jak dostat skaláry do tření ve společenském akva?

Tady můžete diskutovat o všem co se týká, ale i netýká zástupců rodu Pterophyllum a na co nejsou konkrétní níže vytvořená fóra!

Jak dostat skaláry do tření ve společenském akva?

Odeslatod cohy v 12 Říj 2020, 19:16

Ahoj, nemáte nějaký tip, jak dostanu moje cca 14 měsíců staré Rio Nanay do tření přímo ve společenském akváriu? Krmím denně mraženým a střídám patentku, koretru a sem tam černý komár. Občas dávám totéž i živé. DOpoledne dávám trošku Tetra Rubin. Akvárium 320 litrů a jsou tam 4 kusy. Dávám ToruMin cca 2/3 dávku, měním týdně 30% vody, NO3 kolem 5 mg/l, pH cca 6,2 - přidávám CO2.
cohy
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 21 Bře 2015, 20:48

Re: Jak dostat skaláry do tření ve společenském akva?

Odeslatod greenfish v 13 Říj 2020, 19:19

Chce to holt živé krmení. Tato forma ještě není zparchantělá a bez živého to nepůjde. Já jsem si našel mizerný, ale přece jen, zdroj koretry. Po ní se mi třou manacapuru. Taky je velmi dobrý podzimní plankton (resp. zimní). Partenogeneze skončila a plankton se chystá na zimu a je plný pohlavních hormonů. Taková podzimní dafnie nemá chybu a věřím, že by se po ní taky rozetřeli.

Tak ať se ti to povede.

Přidávám foto s některého z posledních výtěrů.

20200923_191222.jpg
20200923_191222.jpg (132.52 KB) Zobrazeno 3016 krát
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
President ČCK
 
Příspěvky: 1079
Registrován: 21 Zář 2008, 15:10
Bydliště: Jihlava

Re: Jak dostat skaláry do tření ve společenském akva?

Odeslatod cohy v 13 Říj 2020, 20:59

Díky za reakci, krásné.
Takže to bude v krmení... Je fakt, že dávám z 90% jen mražené. Napadá mě, že problém může být i v množství podávaného krmení. Teď mám poprvé patentku v chovatelském balení a tak kvalita je podstatně lepší než z čokoládek, takže to i ryby rychleji a s větší chutí žerou. Do cca 8 minut je to vše pryč a kdybych hodil další, asi budou pokračovat. Myslíš, že je mám cpát víc nebo je to spíš o kvalitě než kvantitě?
cohy
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 21 Bře 2015, 20:48

Re: Jak dostat skaláry do tření ve společenském akva?

Odeslatod mlynář v 14 Říj 2020, 05:14

Cohy, možná bys měl vyměnit Tetra Torumin za obyčejný Torben nebo Aqauhum. V Toruminu je totiž i FMC, což by mohl být zásadní problém. Drahý, chemicky velice čistý Torumin je vhdný spíš jen na jikry a prvopočátek líhnutí.
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Jak dostat skaláry do tření ve společenském akva?

Odeslatod greenfish v 14 Říj 2020, 08:24

S tím mrážem těžko říct, co se týče množství. Mám na dně asi 50 pancéřníčků, tak to zlikvidují. Já krmil mrazenou zabronozkou, koretrou, patentkou, černým komarem, buchankou a dafnií. S Manacapuru to ani nepohnulo. Zrali jak utržený z retezu, ale tření nic. Bez živého to prostě nejde.
Co se týče Honzovy poznámky o výluzích, tak já používám pouze olsove šištice. Kdysi jsem to vyvařoval a studený vývar jsem nalil přes sito přímo do nádrže. Teď je do akva hážu rovnou. Časem se úplně rozpadnou.

Držím ti palce. Je to někdy kříž, ale ta radost nakonec stojí zato.
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
President ČCK
 
Příspěvky: 1079
Registrován: 21 Zář 2008, 15:10
Bydliště: Jihlava

Re: Jak dostat skaláry do tření ve společenském akva?

Odeslatod cohy v 14 Říj 2020, 14:57

Díky chlapi, vyzkouším obojí. Jak živé, tak změnu na Aquahum.
cohy
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 21 Bře 2015, 20:48

Re: Jak dostat skaláry do tření ve společenském akva?

Odeslatod RAP v 20 Říj 2020, 13:06

Jenom živým to nebude. Monty krmí jen mraženým a ryby se mu třou.
Nech to na nich a přírodě!
RAP
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 860
Registrován: 06 Led 2009, 09:36
Bydliště: Praha 15

Re: Jak dostat skaláry do tření ve společenském akva?

Odeslatod mlynář v 20 Říj 2020, 14:22

RAP napsal:Jenom živým to nebude. Monty krmí jen mraženým a ryby se mu třou.

Ze své vlastní praxe ti to mohu potvrdit. Když jsem se tím živil, byla i léta, kdy moje ryby živé neviděly a fungovalo to i tak. Jeden rok jsem dokonce neměl ani cyclop (buchanku) a pěstírna jela na zamraženou dafnii, o které se říká, že to rybám nic nepřinese. Šlapalo to jak "švýcary."...
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Jak dostat skaláry do tření ve společenském akva?

Odeslatod greenfish v 20 Říj 2020, 22:28

No jo, fajn pánové. Ale tohle kolegovi cohymu nefunguje, tak by to chtělo něco zkusit. Může mít taky třeba naprosto nevhodnou vodu. Třeba se v nádrži děje něco, co se jeho skalarum nelíbí a netřou se. Po velkém bádání po jihlavském a okolních okresech jsem našel hasičskou nádrž, ve které byla dafnie a nakonec se tam objevila koretra a jepice. Od té doby 5 výtěrů. Jeden jsem si nechal, jeden věnoval a ostatní jsem nechal sežrat. Rozetřely se 3 páry z devíti ryb. Už jsem měl obavy, že mám 9 samců. Samice jsou skoro stejně velké jako samci.

Je to moje hodně dlouhá zkušenost a držím se jí. Bez živého krmení to jde taky, ale s živým je to prostě mnohem lepší.

P.S. Je škoda, že diskuze na našich fórech jsou mrtvé. Teď u příležitosti Vláďova skonu, jsem se podíval na FB a o nic jsem nepřišel. Ztráta času. Tady se vedly debaty o rybách. Na FB je to prostě změť všeho možného.
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
President ČCK
 
Příspěvky: 1079
Registrován: 21 Zář 2008, 15:10
Bydliště: Jihlava

Re: Jak dostat skaláry do tření ve společenském akva?

Odeslatod mlynář v 21 Říj 2020, 06:50

greenfish napsal: Tady se vedly debaty o rybách. Na FB je to prostě změť všeho možného.

Koukám, že asi o nic nepřicházím, když nemám na FB účet...
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Další

Zpět na Diskuzní fórum o všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron