Přednáška o divokých populacích rodu Pterophyllum

... aneb o všem, co se aktuálního šustne od Aše k Čiernej p/Č.

Přednáška o divokých populacích rodu Pterophyllum

Odeslatod mlynář v 29 Říj 2008, 22:59

Já vím, že je to dost pozdě, dávat sem avizo na přednášku večer předem, ale stránky spolku Akvárium zal.1899 byly od soboty až do včerejška out. No, lépe někdy než nikdy. Kdo to máte do Prahy blízko nebo jste přímo z Prahy a budete mít zítra večer nějakou tu trochu času, tak budete vítáni, neb jak se praví na stránkách (také viz příloha) http://www.akvarium.cz/1899/pages/schuzky.htm , tak hosté jsou vítáni. Jinak onen příjemný hotýlek Henry je cca 2 minuty od stanice metra C - Holešovické nádraží. Akce se koná v suterénním salonku a já tímto zvu všechny, které tato problematika zajímá.
No a ještě závěrem pozvánky. Vzhledem k tomu, že se jedná oficiálně o interní spolkovou akci, mohu si dovolit ukazovat i neautorizované obrázky. přednáška bude tudíž velice šťavnatá (mám připraveno asi 140 obrázků a k tomu plno řečí, hihihi). ;)
1899 1.jpg
1899 1.jpg (115.99 KB) Zobrazeno 2638 krát

1899 2.jpg
1899 2.jpg (77.52 KB) Zobrazeno 2635 krát
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Přednáška o divokých populacích rodu Pterophyllum

Odeslatod greenfish v 29 Říj 2008, 23:04

A tak to mě mrzí, že se tam nedostanu. Nemám kam dát psa. Nebudeš tuto přednášku opakovat třeba v Brně na schůzi Cyperusu?
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
President ČCK
 
Příspěvky: 1079
Registrován: 21 Zář 2008, 15:10
Bydliště: Jihlava

Re: Přednáška o divokých populacích rodu Pterophyllum

Odeslatod mlynář v 29 Říj 2008, 23:12

Tam už jsem to preludoval myslím vloni a po těch posledních dvou letech, kdy jsem v Brně v rámci schůzí Cyperu i Akvaristických podzimů mluvil o rodu Pterophyllum nejméně pětkrát myslím, že by mne už brňáci s něčím takovým vynesli ven v zubech.... :D
I když pravda, tehdy s polovičním objemem informací (všechno se vyvíjí). Ale neboj, já mám v hlavě určitou myšlenku a když se mi povede ji dovédst ke zdárnému konci, bude někdy (doufám, že ne za moc dlouho) někde něco... ještě nevím, jak to nazvat.... ale týkalo by se to monotematicky jenom rodu Pterophyllum!
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Přednáška o divokých populacích rodu Pterophyllum

Odeslatod greenfish v 29 Říj 2008, 23:21

Tak to si nesmím nechat ujít. Zrovna dnes jsme si s kamarádem Frantou Brabcem v jeho pěstírně vykládali co je teď v Amazonii nových druhů a různých forem cichlid. Stejně to obrovské území asi nepůjde zcela prozkoumat, navíc jestli bude na všechno potřeba desítek všelijakých povolení.
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
President ČCK
 
Příspěvky: 1079
Registrován: 21 Zář 2008, 15:10
Bydliště: Jihlava

Re: Přednáška o divokých populacích rodu Pterophyllum

Odeslatod mlynář v 29 Říj 2008, 23:36

Na jednu stranu je to tam díky politice a byrokracii čím dál tím horší, na druhou se ale alespoň trochu blýská na lepší časy. Jednak pár lidí z různých institucí se tu a tam trochu zajímá i o jiné ryby, než jsou ke konzumu a za druhé se i v Brazílii začíná rozvíjet akvaristika. Na Finaramu se nedavno přihlásil akvarista z Brazílie, což je velice pozitivní jev. No a legrací je, že co se ichtyologie zkoumané v praxi týče, tak momentálně tam jsou nejzajímavější ženský. V Brazílii doktorka Izeni Fariasová (mladá holka tak okolo třicítky) a ve Venezuele zase profesorka Justa Fernándezová (kurňa, taky mladá holka, vždyť jí nebude víc jak mně...hihihi). Ta má perfektně zmáknutou skoro celou Venezuelu. Pokud se kontaktuje s civilizací, tak používá jako základnu Puerto Ayacucho, jinak je celej rok v džungli. Však to ona objevila, že P. altum žijí v řece Paragua (dokonce v neuvěřitelné nadmořské výšce asi 600 m) a přehradě Guri. S Fernandézovou bych mohl komunikovat přes Cabezase, to by ale ve Venezuele muselo být mnohem lepší politické podnebí ("Chavez" tu a tam "vypíná" webovky různých institucí a tvrdě je cenzuruje, natož maily. Je to tam asi mnohem horší, než se nám donáší přes klasické sdělovací prostředky. Ed Ruiz už hodně dlouhou dobu nemá vůbec spojení s příbuznými a nakonec ani s Cabezasem, atd...).
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu


Zpět na Zprávičky z tuzemska

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron