goldkopy

Zde můžete ostatním sdělit, co zrovínka tak nutně sháníte za rybky - skaláry samozřejmě zejména

goldkopy

Odeslatod kulich v 05 Srp 2012, 22:35

Chlapi nevíte o někom kdo má pěkný goldkopy???nebo česky zlatohlavý mramor???Já měl krásný ryby od Zdenka Dočekala a o celou linii jsem přišel.Začal z toho padat odpad a jelikož jsou to krásný ryby a je o ně relativně pořád zájem,rád bych je opět získal do chovu.Děkuju za vaše tipy
kulich
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 11 Dub 2010, 13:09

Re: goldkopy

Odeslatod imessi v 13 Srp 2012, 23:18

Odkud jsi, mám pár set dorůstajících na výběr. Jsem ze Šumperska. Jarda
Uživatelský avatar
imessi
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 06 Črc 2011, 03:25
Bydliště: Zábřeh na Moravě a Daleký vesmír

Re: goldkopy

Odeslatod imessi v 22 Srp 2012, 14:41

Obrázek
Obrázek
Tady jsem udělal neumělé foto "narychlo", 4cm v těle za 20Kč, 5cm v těle za 25Kč. Ještě tu mám jednoho plonkového samce cca 9cm v těle, stáří cca 2roky. Jaryn
Uživatelský avatar
imessi
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 06 Črc 2011, 03:25
Bydliště: Zábřeh na Moravě a Daleký vesmír

Re: goldkopy

Odeslatod rriki v 22 Srp 2012, 21:35

No jako mramory by to ušlo,ale David má asi jinou představu o Gold Copfech ,jestli si dobře pamatuji tak moji skaláři měli červené skřele byly tmavě mramoroví a měli žlutěoranžovou hlavu.
rriki
Člen ČCK
 
Příspěvky: 149
Registrován: 22 Lis 2009, 22:26

Re: goldkopy

Odeslatod greenfish v 22 Srp 2012, 21:55

Souhlasím s Riikim. Do goldkopů to má hodně daleko. Ty palice musí být skoro červené.
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
President ČCK
 
Příspěvky: 1079
Registrován: 21 Zář 2008, 15:10
Bydliště: Jihlava

Re: goldkopy

Odeslatod imessi v 23 Srp 2012, 23:04

Já teď něco napíšu, ale neberte to, že chci nedejbože někomu odporovat, jenom píšu můj názor. Akvaristiku jsem dělal jako kluk a teď po letech začínám znovu. Za mých mladých let takových druhů skalár jako dnes ani nebylo. Nicméně, přečetl jsem spoustu informací z netu i z literatury a dospěl jsem k tomu, že je těžko s někým diskutovat o jednotlivých barevných variantách. Máme tady nějakou českou systematiku chovatelských forem, máme tu obchodní označení a také názory jednotlivých akvaristů, co to v těch akvariích vlastně mají. Já jsem to co vidíte na fotkách koupil jako "red head", jeden akvarista se dušoval, že jsou to "red devil", další tvrdil, že to jsou koiky. Podle mého selského rozumu je to mramor? Je. Má oranžovou či zlatou hlavu? Má. Takže je to mramor se zlatou hlavou? Zlatohlavý? Podle mne jo. Tak podle čeho se mám řídit, je tu nějaký posuzovatel?
A k těm obchodním značkám, předpokládám, že když někdo začne prodávat novou barevnou variantu a dá tomu název gold kopf, tak tím myslí gold, když třeba red head, tak tím myslí red, když orange tak prostě orange. Já nevím jak vypadala ta která forma s nějakým obchodním názvem když šla od svého autora. Ale selský rozum mi zatím většinou stačil (alespoň v tomto oboru).
Takže abych tu mou dlouhou úvahu uzavřel, dle mého zkoumání a české systematiky může být "mramor zlatohlavý" jak se žlutým , tak i oranžovým nebo i červeným čelem. Mně se by se nejvíc líbily ty s tím červeným čelem, stejně jako vám. Ale protože jsem je zatím nikde neviděl, musím se spokojit s těmi co mám.
Nebo vybrat slabší red devily, které mají víc černé.

Mimochodem právě se v televizi ptali na ulici nějakého tmavšího mramora, co je to ruská trojka a co švédská trojka. Zatvářil se důležitě a vážně řekl, no ruská to je s těma koňma a švédská, to bude asi se sobama, nééé?
Jaryn
Uživatelský avatar
imessi
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 06 Črc 2011, 03:25
Bydliště: Zábřeh na Moravě a Daleký vesmír

Re: goldkopy

Odeslatod Olegunar v 24 Srp 2012, 08:43

viewtopic.php?f=49&t=27

Mrkněte se na výše uvedený link, jsou tam i fotky...
Olegunar
Člen ČCK
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 Čer 2009, 19:45
Bydliště: Plzeň

Re: goldkopy

Odeslatod imessi v 24 Srp 2012, 09:06

Pro Olegunar: Ano, to znám, četl jsem, prohlížel jsem. Dle tohoto a podobných informací jsem psal předchozí příspěvek.

Dodatek: Tak jsem si znovu přečetl standart skalár a pak se šel podívat na ty moje holky. Výrazně intenzivně žlutě až žlutooranžově zbarvené čelo nemají, tak by to měl být jenom lepší "mramor" nebo slabší "mramor zlatohlavý". Jak mám pak ale říkat normálním pouze černobílým mramorům? Black nad white? Už vím, naučím se lépe fotit a budu přikládat fotky. A neberte mne příliš važně, já se také moc vážně neberu...... :lol:
Uživatelský avatar
imessi
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 06 Črc 2011, 03:25
Bydliště: Zábřeh na Moravě a Daleký vesmír

Re: goldkopy

Odeslatod pepo v 24 Srp 2012, 13:13

Chlapci, nechci vám moc kecat do vysoce odborné debaty ale.... :lol:
Máte pravdu všichni. Bylo by ale dobré si ujasnit pojmy které, bohužel jak chovatelé (hlavně "ti masaři"), tak i obchody plácaj dohromady hlavně aby byl kšeft. Pokud se řekne "gold kopf" tak to znamená zlatá hlava. Pokud je to "rot kopf" tak je to červená hlava. To samé v angličtině gold head, red head. Otázka: jak může být gold kopf zároveň red head? Pokud člověk není vyloženě barvoslepý, tak snad ty barvy rozezná. K tomu ale přistupuje problém barvení ryb astaxantinem. Proč barvit ze zlaté červenou když můžu mít rovnou červené? Když si potom někdo koupí "rot kopf" a krmí "běžnými krmivy" tak má za měsíc žlutásky a řve co jsou chovatelé za k....! No a druhý problém je, že se nechá třít cokoli co má zrovna chuť a překřížení forem. Pokud by se nenechávaly prskat ryby jen proto, aby byly mladé, ale vybíraly se páry a selektovalo, potom by se ani barvit nemusely. Ale to je moc práce. Viz. Hlasnickovy stránky. Názorně co všechno jsou "chovatelé" schopni vyvádět je dnes vidět na Red Devilech. To jak dokázali tyhle ryby zmršit snad ani nemá cenu komentovat. :cry:
pepo
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 56
Registrován: 16 Črc 2011, 15:58

Re: goldkopy

Odeslatod greenfish v 24 Srp 2012, 15:42

Jo jo, zlatá slova. Díky výše uvedenému nedůslednému výběru párů se "pořádní" Goldkopové" a Red devilové stali vzácností. Z toho, co se stalo z Red devily se mi otvírá kudla v kapse. Je to taky o prodejních cenách. Taková špičková ryba by měla stát aspoň 300Kč, ale to by asi málokdo dal. Já jo. Ne, že bych byl takový vatař, ale kvalitu je potřeba ocenit, jako u každého jiného zboží. Tak se pak prodávají na burzách jako Red devilové ryby, kterými bylo lepší nakrmit oceláty a ne je pouštět do dalšího prznění někdejších krásných forem. Já, než bych prodal rybu pod cenou, tak jí raději pošlu do Hamburku.

Imessi, neuražte se prosím, ale ti vaši skaláři nejsou Goldkopové ani náhodou.

S tímto samcem jsem v roce 2009 vyhrál v České Lípě kategorii mramor. Toho si dovolím označit za Goldkopa.
IMG_7469.jpg
IMG_7469.jpg (113.89 KB) Zobrazeno 6052 krát

Je to prapotomek ryb, které jsem dostal od Zdenka Dočekala. On tuto linii stále drží a jeho ryby jsou fakt moc krásné. Nelze se tomu divit. Špičková péče, která mimojiné obnáší krmení tím nejlepším živým krmením nese své ovoce. Pokud to někdo cpe umělotinami, tak ty ryby postupně přichází o špičkovou kvalitu. Upozorňuji, že to není dohnané astaxantinem. Je to cíleným mnohaletým výběrem nejlepších ryb do chovu. Bohužel toto není oceněno a každý se jen žene za co nejlevnějšími rybami. Raději toho nechám nebo se mi ta kudla v kapse fakt otevře a propíchnu si břicho. :twisted:
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
President ČCK
 
Příspěvky: 1079
Registrován: 21 Zář 2008, 15:10
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na Poptávka po rybkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník