Jak se zde ptát na to, co mám za typ, mutaci, formu, atd..

Jak se zde ptát na to, co mám za typ, mutaci, formu, atd..

Odeslatod mlynář v 26 Zář 2010, 09:59

Ahojky všem. Toto téma se většinou týká začátečníků, ale platí to pro kohokoliv.
Naše fórum je oproti všeobecným akvaristickým diskusním fórům trošku o něčem jiném. Na jednu stranu chápu staré mazáky, když hodlají vyletět z kůže nad po sto dvacáté šesté zopakované otázce od někoho nového, třeba na téma "Pomoc, umírá mi ryba!". Na druhou stranu se ale není co divit. Takový akvarista začátečník by si třeba ani nevšiml, že vůbec na internetu nějaké diskusní fórum o rybičkách existuje kdyby neměl žádný problém a když v zoufalství a potřebě svou nepříjemnou situaci co nejrychleji řešit fórum objeví, těžko bude mít čas a vůbec povědomí o tom, že jím vynesená otázka tu už byla tisíckrát přetřásána a odpovědi se nacházejí v běžně přístupné databázi fóra.

Možná se budete všichni divit, ale já si myslím, že zde je to o něčem trochu jiném. Tady je hned při otevření základního menu vidět na jednotlivé kategorie a i ten největší zoufalec si hned dokáže otevřít tu, která se týká jeho problému. To je jasné a funguje to myslím bez nějakých zásadních problémů a navíc, technika tohoto typu fóra administrativě umožňuje, aby to lehce přesunula do patřičné škatulky.

Já zde chci apelovat ale na jednu jedinou věc a ta se netýká jen akvaristů, kteří se se svými skalárkami právě seznámili a jsou to jejich první rybky tohoto typu. S naprostý klidem tu pokládejte naprosto stejnou otázku tak jako už to třeba udělaly desítky lidiček před vámi, jen bych poprosil o to, aby na konci nadpisu vašeho otevíraného tématu byl v závorce uveden váš nick. Pak tu v tom nebudeme mít "hokey" a naopak vy se kdykoliv v budoucnosti můžete do takového svého tématu vracet, vzniknou-li vám obdobné potřeby.

Zde je příklad takového nadpisu: Co je to za mutaci? (mlynář)

Takže se nežinýrujte ani nestyďte a směle do toho... :grin:
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Zpět na Nejzákladnější postřehy pro úplné začátečníky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron