skalarom nevidno cierne pruhy

skalarom nevidno cierne pruhy

Odeslatod xrybkax v 15 Srp 2014, 15:16

Ahojte, vie mi niekto poradit..chovam doma manacapury maju cca 4-5 mesiacov...takmer vobec im nevidno ziadne cierne pruhy na tele..vymenil som ziarivku lebo som myslel ze to moze byt zlym osvetlneim..nepomohlo...skusal som uz aj vyluhy z jelsovych sisiek no stale nic...dnes ked bolo akva este nezasvietene som si vsimol ze vsetky skalate boli nadherne vyfarbene..ako nahle som rozsvietil vyfarbenie zmizlo..bude to asi svetlom?...pripadne ake daslie faktory nato vplyvaju..dakujem
xrybkax
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 28 Črc 2014, 21:39

Re: skalarom nevidno cierne pruhy

Odeslatod Ladislav v 15 Srp 2014, 17:04

Ahoj, mám podobný problém mimo jiných s břišními ploutvemi. V mém akva je celkem 8 manakapuru a dvě z nich jsou stále "bledé" černé pruhy téměř neznatelné. U jiných se to mění - někdy jsou pruhy výrazné a jindy méně. Četl jsem, že to může krom jiné příčiny, příliš světlým dnem - bílý písek a pod. Obecně se doporučuje tmavší dno pro skaláry. Bude dobře, když se vyjádří zkušenější.
Zatím Laďa
Ladislav
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 11 Led 2014, 22:26

Re: skalarom nevidno cierne pruhy

Odeslatod mlynář v 15 Srp 2014, 22:54

V Amazonii je na dně oslnivě bílý písek - tedy tam kde zrovna nejsou nánosy tlejícího listí a dalšího materiálu. Problém vás obou je někde jinde. Jednak jde asi o přesvětlená akvária, za druhé chybí dostatek hunimů a tříslovin. Už jsem se tu v jiném tématu zmiňoval o práci doktorky Nortonové,která se tímto fenoménem krom jiného zabývala.
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu


Zpět na Nejzákladnější postřehy pro úplné začátečníky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron